Svatováclavský výšlap na Lysou horu 2022
Sběr nebezpečného odpadu, elektrozařízení a objemného odpadu 05.11.2022

Úvod > Život v obci > Aktuality > Hlášení místního rozhlasu dne 27. dubna 2022

Hlášení místního rozhlasu dne 27. dubna 2022

Dobrovolný svazek obcí Olešná nově zajišťuje pro seniory starší 70 let či držitele průkazu ZTP nebo ZTP/P bez omezení věku, kteří mají trvalé bydliště mimo jiné na území obce Staříč, službu Senior taxi, která bude provozována od 1. května v pracovní dny. Službu je možné využít na cesty na úřady, do nemocnice, k lékaři, do lékáren, na hřbitovy a do knihoven. Průkazky na Senior taxi je možné si vyřídit v úřední dny, tj. v pondělí a ve středu od 08:00 do 17:00 hodin na Obecním úřadu ve Staříči. Nutno mít s sebou občanský průkaz a průkazku ZTP nebo ZTP/P.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Občané Staříče mohou vysloužilé elektrospotřebiče odkládat zdarma do sběrného dvora u provozoven ve Staříči na ul. Chlebovická 203. Sběrný dvůr je otevřen v pondělí až v pátek od 06:00 do 14:30 hodin. Můžete zde odkládat zařízení pro tepelnou výměnu, obrazovky, velká a malá elektrozařízení jako jsou ledničky, pračky, myčky a dále počítače, monitory. Stačí elektroodpad přivézt a odložit k zelené boudě označené jako Elektrowin.

Oznamujeme občanům, že ve čtvrtek 28. dubna a v pátek 29. dubna se bude na Malé Staříči v úseku od provozoven po křižovatku směrem k řadovkám a v úseku komunikace z Malé Staříče směrem pod Okrouhlou pokládat na překopech provizorní asfalt. Práce budou začínat na Malé Staříči. Proto prosíme občany, aby v blízkosti překopů na komunikacích neparkovali auta.

TJ Sokol Staříč Vás zve na stavění máje a pálení čarodějnic, které se koná v sobotu 30. dubna od 16:00 hodin v areálu za Kulturním domem ve Staříči. Můžete se těšit na soutěže pro děti, vyhlášení nejlepší čarodějnice nebo čaroděje, společné zdobení májky a opékání špekáčků. Občerstvení pro děti i dospělé je zajištěno.

TJ Sokol Staříč a kulturní komise Obce Staříč Vás zve na pouťovou zábavu, která se koná v sobotu 30. dubna od 19:30 hodin v sále Kulturního domu Staříč.

Studénka drůbež nabízí k prodeji kuřice různých barev – stáří 22 týdnů, chovné kohouty, krůty širokoprsní – stáří 9 týdnů, brojlery, káčata, housata, husokáčata, krmné směsi, vitamíny, sadbové brambory žluté a červené. Prodej se uskuteční ve čtvrtek 28. dubna od 09:45 do 10:00 hodin u Obecního úřadu ve Staříči.